Darmowa dostawa od 200,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2019-03-25

Regały magazynowe


Nie będzie zbyt odkrywcze stwierdzenie, że regały magazynowe potrzebne są do magazynowania różnych towarów prawda ? Do tego momentu wszyscy jesteśmy zgodni. Różnice w poglądach zaczynają się jednak w momencie doboru odpowiednich regałów do magazynu , bądź zaplecza np w sklepie. 
Pytanie brzmi jakimi kryteriami kierować się przy wyborze odpowiedniego systemu regałów .  Istnieją pewne uniwersalne zasady jakimi powinniśmy się kierować przy wyborze regałów do Swojego magazynu, a są np:

Rodzaj składowanego towaru dopowiadając na pytanie co chcemy układać na regałach będziemy mogli zweryfikować, czy nie obowiązują nas jakieś dodatkowe przepisy prawne wynikające np. z tego, iż towar jest w jakimś stopniu niebezpieczny dla zdrowia. W takim przypadku mamy dodatkowe kryterium wyboru odnośnie posiadanych specjalnych certyfikatów itp.

Waga towaru składowanego na regałach to bardzo istotne kryterium ponieważ rodzajów regałów na rynku jest bardzo dużo, każdy ma inny udźwig a wiele taniech regałów nie spełnia podstawowego wymogu dot. nośności. Dlatego ten argument jest drugi na liście

Wielkość pomieszczenia to ważne kryterium, ponieważ pozwala Nam bezpośrednio ograniczyć wybór. Jeśli pomieszczenie jest nieduże , wysokość nie przekracza 3m , odpadają Nam regały wysokiego składowania. Nie musimy na decydować na to rozwiązanie. Dodatkowo niewielkie pomieszczenie warto porządnie zaplanować aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń magazynową i to nie tylko teraz ale i później - system musi być elastyczny "Rosnąć razem z Twoim biznesem"

Dostępność rozmiarów i akcesoriów dodatkowych powinna być bardzo ważnym argumentem przy wyborze rozwiązania dla Siebie. Jeśli producent posiada szeroki asortyment rozmiarów regałów magazynowych masz niemal 100% gwarancję, że dopasujesz rozwiązanie do Swojego pomieszczenia magazynowego.
Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 58 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-26
Wszystko ok
2023-04-07
Szybko, sprawnie. Polecam
pixelpixelpixelpixel